بیوگرافی علیشان

بیوگرافی علیشان

بیوگرافی علیشان

زندگینامه علی اشرفی


 

علی اشرفی با نام هنری علیشان در هفتم تیر ماه 1370 در محله شمس تبریزی شهر تبریز چشم به جهان گشود. پدرش نظامی بوده و در نیروی هوایی خدمت کرده است. سه خواهر دارد و تنها پسر خانواده است و لیسانس برق قدرت دارد.

موسیقی را از 9 سالگی با نواختن پیانو شروع کرد و بعد ها نزد یوسف عبدالعظیم زاده تئوری موسیقی را فرا گرفت و سپس نزد اساتیدی چون صمد رحیم زاده و دکتر رامین مجلسی آواز را آموخت و شروع به خواندن کرد.

آهنگسازی اکثر قطعاتش را خودش بر عهده دارد و در مورد آهنگسازی برای دیگر خوانندگان چنین میگوید: برای خواننده دیگری آهنگ سازی نکرده ام و چون آهنگ های خودم را با عشق کار میکنم ،دوست دارم خودم برایشان آهنگ سازی کنم.

بیوگرافی علیشان

هدف اصلی خود را برآورده کردن خواسته ها و علایق موسیقیایی هم زبانانش بیان میکند.

تا این لحظه “هیجان” پر مخاطب ترین اثر علیشان است، آهنگی که میتوان گفت باعث معروف شدن وی شد. ترانه سرای این قطعه سئور شهابی، ملودی آن از علیشان و تنظیمش کار بهروز علیاری است.

بیوگرافی علیشان

فعالیت هنری اش زیر نظر موسسه آوای فاخر به مدیریت هادی جداری است.

علیشان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است آهنگ فارسی بخواند چنین میگوید: هیچ مشکلی با خواندن آهنگ فارسی ندارم ولی هیچ وقت به جز زبان ترکی نخواهم خواند چون عشق زیادی به زبان مادری ام و آذربایجانم دارم .حتی اگر از جنبه مالی هم برایم بازدهی نداشته باشد ولی تا نفس دارم به زبان مادری ام خواهم خواند.

علی اشرفی خود را عاشق تیم تراکتور میداند و میگوید که قبل از صعود تراکتور به لیگ برتر به فوتبال علاقه ای نداشتم و در زندگی من فوتبال با تراکتور شروع شد. در آینده حتما باید منتظر قطعه ای برای این تیم با صدای علیشان باشیم.

بیوگرافی علیشان

خواننده مورد علاقه اش در زبان ترکی صمد رحیم زاده و در زبان فارسی بهنام بانی است. محمد علیزاده را هم به عنوان آقای خاص موسیقی ایران میشناسد.

بهترین روز زندگی اش را نهم فروردین ماه سال 97 میداند. روزی که برای اولین بار در منطقه آزاد ارس برای هم زبانانش به اجرا پرداخت.

00:00
00:00
Loading the player ...
    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *